Samorząd Szkoln

Klaudia Suszek

Julia Marek

"Dzień na opak"

Prima Aprilis postanowiliśmy uczcić nietypowo. Skoro to dzień żartów, zrobiliśmy kawał, ale kontrolowany:)

Pierwsze cztery lekcje prowadzili uczniowie - ochotnicy. Znając niechęć naszych nauczycieli do przepadania lekcji, zaproponowaliśmy, że zajęcia będą dotyczyć tematów określonych przez poszczególnych pedagogów.

"Dzień na opak" nie przebiegł bezboleśnie! Niektórzy ochotnicy zdezerterowali i po prostu nie przyszli do szkoły. Inni mieli mieszane uczucia po przeprowadzonej lekcji. "Już wiem, jak pani się czuje!" - powiedział Bartek z IIA po zakończonej lekcji języka polskiego. "Pani dyrektor ciągle mi przeszkadzała" - skarżyła się Marta z IIIA. "Miała przygotować się porządnie" - ripostowała Pani Dyrektor. Niektórzy nie wytrzymali presji i oddali prowadzenie lekcji z powrotem w ręce nauczyciela. "To jednak nie jest takie łatwe" - podsumowali uczniowie IIIB. "Trzeba mieć autorytet" - dodał Jarek z IIIB.

Początkowo niezbyt chętni, nasz pomysł "dnia na opak" nauczyciele ocenili pozytywnie. "Dobrze by było, gdyby każdy mógł przeprowadzić taką lekcję. Wtedy uczniowie może choć na chwilę mieliby inną perspektywę" - podsumowała Pani Nowak.

Dzień zakończyliśmy aktywnie i sympatycznie - na hali "Rekord". Zbijak, palant, rzuty do kosza... Najbardziej dopingowała nas Pani Dyrektor. Jako jedyna miała odwagę przebrać się i razem z nami prowadzić rozgrzewkę. Oj, naszym nauczycielom przydałoby się trochę dystansu do siebie! Prima Aprilis!

Dzień na opak
Dzień Kobiet

Zorganizowaliśmy w tym roku

- dyskoteka,