W trakcie 3-letniego nauczaniaOFERUJEMY:
- Bardzo dobry poziom kształcenia
- Monitoring zewnętrzny i wewnętrzny
- Doświadczoną, wykształconą i kreatywną kadrę pedagogiczną
- Fachową opiekę pedagogiczno – wychowawczą
- Naukę języków obcych:
3 grupach wg stopnia zaawansowania, język niemiecki i język angielski
- Zajęcia sportowe w szkolnej sali gimnastycznej oraz w hali Klubu Sportowego „ Rekord”
- Zajęcia artystyczne rozwijające uzdolnienia uczniów: plastyczne, muzyczne, teatralne
- koła przedmiotowe przygotowujące do konkursów i do egzaminów
- Konsultacje motywujące uczniów do nauki
- Zajęcia multimedialne z dziedziny dziennikarstwa, filmu, fotografii
- Możliwość korzystania z biblioteki szkolnej, czytelni, centrum multimedialnego, salki plenerowej, stołówki i sklepiku
- Przyjazne, bezpieczne, małe środowisko uczniowskie
- Imprezy integrujące środowisko szkolne i lokalne

Współpracujemy z Klubem Sportowym „Rekord”, Książnicą Beskidzką, BWA, Teatrem Grodzkim, Muzeum Sułkowskich, Teatrem Lalek „ Banialuka”, Parafiami, Radą Osiedla, Stowarzyszeniem „Olszówka”, Stowarzyszeniem Żołnierzy Armii Krajowej, Świetlicą Środowiskową

Uczestniczymy w programach edukacyjnych i akcjach: Pola Nadziei, Stop Uzależnieniom, Zachowaj Trzeźwy Umysł, Spójrz inaczej, Odyseja Umysłu, Golden 5, Eksperymentuj Prozdrowotnie, Unplugged, Żyj smacznie i zdrowo
W programach zdrowotnych uczniowie poznają zasady wspinaczki skałkowej, ściankowej i jaskiniowej
„Odyseusze” w sposób twórczy i kreatywny rozwiązują problemy międzynarodowego konkursu

Gimnazjum nr 7 im. Księdza Grzegorza Piramowicza potocznie zwane „Siódemką” zostało zainicjowane z woli mieszkańców Cygańskiego Lasu i rozpoczęło działalność edukacyjno-wychowawczą 1 września 1999r. Szkołę usytuowano w jednym skrzydle Szkoły Podstawowej nr 25 im. Księdza Jana Twardowskiego, której dyrektor sprawuje zarząd administracyjny nad budynkiem i otoczeniem szkoły. Współpraca obu szkół układa się harmonijnie pomimo różnic edukacyjnych obu poziomów, zmian personalnych w kadrze nauczycielskiej czy też kolejnych zmian w systemie edukacji. Obie społeczności szkolne dobrze się znają, rozumieją swoje odmienne potrzeby i współpracują, podejmując wspólne działania lub kontynuując to, co zostało zainicjowane przez jedną z nich. Fenomenem „Siódemki” jest swojskość i rodzinność. Uczeń nie jest anonimowy, tu każdy zna każdego, uczniowie nauczycieli, nauczyciele uczniów, a rodzice są partnerami do rozwiązywania problemów, które stawia przed nami szkolna, środowiskowa i społeczna rzeczywistość.